Grand Prix Japonii MotoGP: Bagnaia prowadzi w deszczowym FP1, Martin Sharp w walce o tytuł

2 min

Eliška Ryšánková
Dziennikarz News.GP zajmujący się ekscytującym światem MotoGP i Formuły 1.

MotoGP motogpjapan motogpfriday raporty francescobagnaia

MotoGP powróciło do Grand Prix Japonii, a Francesco Bagnaia nie tracił czasu na ustanowienie najszybszego okrążenia w dotkniętym deszczem FP1. Pretendent do tytułu, Jorge Martin, uplasował się na drugim miejscu, prezentując się bardzo dobrze i dążąc do utrzymania prowadzenia w mistrzostwach. Fabio Di Giannantonio uzupełnił pierwszą trójkę pomimo ograniczonego czasu na torze. Marc Marquez, w specjalnym kasku na to wydarzenie, zajął czwarte miejsce, podczas gdy Jack Miller ukończył wyścig na piątej pozycji, mocno rozpoczynając weekend.

Wiadomości F1 i MotoGP codziennie do Twojej skrzynki odbiorczej.

MotoGP oficjalnie powróciło na Grand Prix Japonii i rozpoczęło się w wielkim stylu, a tempo nadawał Francesco Bagnaia. Deszcz wisiał w powietrzu podczas FP1, a kiedy się zaczął, nikt nie był w stanie pobić czasu Bagnai. Zakończył on sesję przed swoim rywalem Jorge Martinem, który prezentował się bardzo dobrze na torze. Martin prowadzi teraz w mistrzostwach przed weekendem. Fabio Di Giannantonio zamknął pierwszą trójkę, mimo że przejechał tylko osiem okrążeń.

Marc Marquez zajął czwarte miejsce, debiutując w specjalnym kasku na Grand Prix Japonii. Jack Miller miał mocne FP1, ponieważ zawodnik KTM zajął piąte miejsce. W przeszłości odnosił wiele sukcesów na tym torze. Marco Bezzecchi zajął szóste miejsce, a Joan Mir siódme.

Johann Zarco pokazał solidną formę, zajmując ósme miejsce, podczas gdy Maverick Viñales był najlepszym zawodnikiem Aprilii na dziewiątym miejscu. Enea Bastianini zajął ostatnie miejsce w pierwszej dziesiątce, otrzymując silne wsparcie fanów od japońskiej publiczności. Franco Morbidelli miał trudną sesję, kończąc ją na 18. miejscu. Lorenzo Savadori, który zastąpił Miguela Oliveirę, zajął 22. miejsce, podczas gdy zawodnik Yamahy, Remy Gardner, zakończył FP1 na 23. pozycji.