Fabio Quartararo bojuje s problémy s pneumatikami a v indonéské MotoGP obsadil sedmé místo

30. 09. 2024
4 min

Eliška Ryšánková
Novinář GP, který se zajímá o napínavý svět MotoGP a Formule 1.

MotoGP fabioquartararo motogpindonesia summaries

Fabio Quartararo v indonéském závodě MotoGP bojoval o sedmé místo i přes počáteční problémy s pneumatikami, kvůli kterým se propadl ze šestého na třinácté místo. Jezdec týmu Monster Yamaha překonal počáteční potíže se zahříváním zadní pneumatiky a vyrovnal svůj nejlepší výsledek v sezoně a zůstal konkurenceschopný s nejlepšími soupeři, jako jsou Bagnaia a Morbidelli.

Zprávy F1 & MotoGP do vaší schránky každý den.

Fabio Quartararo během úvodních kol nedělní Velké ceny Indonésie snížil svůj náskok na vedoucího Jorgeho Martina na polovinu z 13,2 sekundy.

Jedoucí jezdec týmu Monster Yamaha se potýkal s potížemi při vytváření tepla v zadní pneumatice a po pouhých čtyřech kolech ztrácel na Martina 6,7 sekundy. Tento brzký neúspěch způsobil, že Quartararo klesl ze šestého na třinácté místo, přestože před ním havarovali čtyři jezdci.

Jakmile však Quartararo našel svůj rytmus, vyšplhal se zpět nahoru a dojel na sedmém místě, čímž vyrovnal svůj nejlepší výsledek v sezóně. V závěrečných kolech ztratil na Martina pouhých 0,8 sekundy. Při reflexi závodu Quartararo cítil, že nebýt počátečního nezdaru, mohl se s Francescem Bagnaiem, Francem Morbidellim a Marcem Bezzecchim utkat o konečné umístění na stupních vítězů.

“V úvodních kolech jsem ztratil 7-8 pozic, protože nám celý víkend trvalo více než 4-5 kol, než jsme zahřáli zadní střední pneumatiku,” vysvětlil Quartararo. “Měl jsem rychlost, ale hlavním problémem bylo zahřátí pneumatiky. Jakmile se mi to podařilo, dokázal jsem se vyrovnat Bezzecchiho tempu. Ale ztráta šesti sekund na začátku znamenala, že jsem zůstal na 13. místě. Stále jsme o něco pomalejší než ostatní, ale dnes jsme byli mnohem blíž Morbidellimu a Bagnaie. Kromě umístění se musíme soustředit na to, jak rychle’jedeme.

Po problémech s předjížděním ve sprintu mu přechod z měkké na tvrdou přední pneumatiku pro hlavní závod umožnil později brzdit a více předjíždět. Několik chyb ostatních jezdců mu pomohlo zajistit sedmé místo z pouhých 12 jezdců, kteří projeli cílem, čímž potřetí za sebou vyrovnal svůj nejlepší výsledek v sezóně.

I přes počáteční boje skončil Quartararo mnohem blíže k vítězství než v předchozích závodech v Emilii Romagni a San Marinu. “Dnes jsme měli rychlost, ale k opravdové spokojenosti nám’ještě hodně chybí,” řekl Quartararo. “Celkově to ale byl dobrý den... “. Zajeli jsme několik silných kol.”