2 min

Tereza Hořínková
Novinářka News.gp a dívka s velkými sny

Formule 1 mercedes lewishamilton f1singapore

Lewis Hamilton byl po Velké ceně Singapuru rozzlobený, protože kvůli chybnému rozhodnutí Mercedesu o strategii klesl ze třetího místa na šesté.

Zprávy F1 & MotoGP do vaší schránky každý den.

Přes špatně vypadající začátek Velké ceny Singapuru, kdy si Lewis Hamilton stěžoval na svůj vůz v obou pátečních volných trénincích a na ‘žádná Q3 pro Mercedes’ poznámku, se sedminásobný mistr světa dokázal v sobotu zlepšit.

Britský jezdec zajel během sobotní kvalifikace úžasné kolo a stlačil svůj W15 na třetí místo, což mu zajistilo start z druhé řady v neděli.

Nedělní závod se však nevyvíjel tak, jak Hamilton doufal. Mercedes se rozhodl rozdělit strategie pro své dva jezdce, přičemž Hamilton startoval na měkkých pneumatikách a Russell na středních.

Hamilton, který na okruhu Marina Bay Street Circuit vyhrál čtyřikrát v kariéře, což je více než kterýkoli aktivní jezdec F1, nebyl’s tímto rozhodnutím spokojen, ale nepodařilo se mu’přesvědčit svůj tým, aby změnil názor.

“Seděli jsme na poradě ráno před závodem, vlastně už večer předtím se zmínili, že by chtěli vozy rozdělit,” řekl Hamilton, kterého cituje RacingNews365, na akci pro sponzora Mercedesu Petronas.

“A pro mě to bylo trochu zmatené. Protože v minulosti, když jsme’někdy byli v takové pozici.

“Normálně, když se George kvalifikoval dobře, jako to obvykle dělá, a já“jsem mimo první desítku nebo tak něco, tak si rozdělíme strategie, ale když jsme byli tak blízko, tak mi to nedávalo smysl.

“Takže jsem bojoval ze všech sil, abych mohl jet na střední pneumatice, ale tým mi i nadále navrhoval, abych startoval na měkké.

“A když pak sundali deky z pneumatik, všichni jeli na středních.”

Pilot Mercedesu vyjádřil frustraci nad rozhodnutím svého týmu které se mu nepodařilo zvrátit.

“Byl jsem tak naštvaný, že už od té chvíle jsem“frustrovaný,” Hamilton prohlásil.

“A pak jsem se ze všech sil snažil držet krok s kluky před sebou. Byli příliš rychlí.

“A pak už jsem se jen snažil, aby ta pneumatika vydržela co nejdéle, a musel jsem zastavit v 17. kole.

“Od té chvíle jsem věděl, že pak pro mě závod skončil, protože tvrdá pneumatika bude v tom vedru bojovat.

“A celý víkend jsme se potýkali s vyvážením auta, takže jsme měnili spoustu různých věcí. Kvalifikace se nám povedla, ale závod byl pro nás bohužel příliš velký boj.”

Hamiltona později v závodě předjel jeho týmový kolega Russell a nakonec projel cílem na šestém místě, což znamenalo jeho druhý nejhorší výsledek v kariéře v ulicích Singapuru.

Russell, který byl závodu také přítomen, dodal:  “Když jsem to viděl, říkal jsem si: ‘Lewis nebude šťastný’.”

Po Velké ceně Singapuru je Mercedes na čtvrtém místě v šampionátu konstruktérů'se ztrátou 112 bodů na třetí Ferrari a 187 bodů na vedoucí McLaren.

Lewis Hamilton je v šampionátu jezdců'aktuálně šestý se 174 body, přičemž k vyrovnání prvního Verstappena potřebuje 157 bodů.