Marc Marquez dominuje w piątek z rekordowym okrążeniem w treningu MotoGP Aragon
6 min

Eliška Ryšánková
Dziennikarz News.GP zajmujący się ekscytującym światem MotoGP i Formuły 1.

motogpfriday aragonmotogp raporty

Marc Marquez zdominował pierwszy dzień wyścigu Gran Premio GoPro de Aragon, ustanawiając nowy rekord okrążenia i prowadząc w obu piątkowych sesjach treningowych. Gwiazda Gresini Racing finiszowała przed Aleixem Espargaro i Maverickiem Viñalesem z Aprilii, a kilka dużych nazwisk, takich jak Jack Miller i Brad Binder, czeka teraz ciężka walka o Q1 w sobotę.

Wiadomości F1 i MotoGP codziennie do Twojej skrzynki odbiorczej.

FP

Siatka MotoGP rozpoczęła weekend na Gran Premio de Aragon od pełnego wrażeń treningu wolnego. Marc Marquez mocno rozpoczął sesję, nadając tempo z czasem 1:48.289, stając się pierwszym zawodnikiem, który przekroczył 1:48s. Tuż za nim uplasował się Jorge Martin z różnicą 0,483 s, zapewniając sobie drugie miejsce. Debiutant Pedro Acosta zaimponował wszystkim, zajmując trzecie miejsce po zapoznaniu się z torem.

Brad Binder wskoczył na czwartą pozycję z czasem 1:48.952, podczas gdy Fabio Di Giannantonio włożył wiele wysiłku, aby zapewnić sobie piąte miejsce. Jack Miller ukończył sesję na ósmym miejscu, wyprzedzając Eneę Bastianiniego. Pierwszą dziesiątkę uzupełnił Franco Morbidelli.

Jednak sesja była trudna dla niektórych zawodników, takich jak Francesco Bagnaia, który znalazł się na P21, ponieważ aktualny mistrz miał trudności ze znalezieniem tempa. Aleix Espargaro również napotkał pewne trudności, kończąc poza pierwszą dwudziestką.

PR

Praktyki MotoGP na Gran Premio de Aragon zakończyły się emocjonującą akcją, ponieważ Marc Marquez ustanowił nowy rekord okrążenia, wygrywając obie piątkowe sesje. To jego najlepszy piątkowy wynik od GP Ameryk w 2021 roku. Ogólnie rzecz biorąc, Marc Marquez był pierwszy, a za nim Aleix Espargaro, który wyprzedził swojego kolegę z zespołu Mavericka Viñalesa.

Jorge Martin zajął czwarte miejsce. Alex Marquez przezwyciężył wczesne problemy i zajął piąte miejsce, kończąc mocny dzień dla zespołu Gresini wraz z Markiem Marquezem.

Francesco Bagnaia zrehabilitował się zajmując szóste miejsce, podczas gdy jego kolega z zespołu Enea Bastianini zmagał się z późnymi żółtymi flagami podczas sesji. Franco Morbidelli zajął siódme miejsce, kontynuując solidny początek weekendu. Johann Zarco zajął ósme miejsce, stając się jedynym zawodnikiem Hondy, który zapewnił sobie bezpośrednie wejście do Q2. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Raul Fernandez i Miguel Oliveira.

Sesja nie obyła się bez dramatów, z kilkoma wypadkami, w tym Fabio Quartararo na zakręcie 5, Augusto Fernandeza na zakręcie 16 i Jacka Millera na tym samym zakręcie. Wypadek Millera w ostatniej minucie sesji dał mu 16. miejsce, z mnóstwem pracy do wykonania w sobotę.

Wszystkie oczy zwrócone są teraz na sobotnią akcję. Z Marcem Marquezem w szczytowej formie i zawodnikami takimi jak Jack Miller i Brad Binder, którzy muszą walczyć w Q1, scena jest przygotowana na intensywne starcie. Fani mogą spodziewać się szybkich dramatów, gdy zawodnicy będą przekraczać swoje granice, aby zapewnić sobie pole position. Zapowiada się emocjonujący weekend wyścigowy.