Max Verstappen po měsíční přestávce na stupních vítězů označil umístění na P2 v Singapuru za "dobrý úspěch”
22. 09. 2024
2 min

Tereza Hořínková
Novinářka News.gp a dívka s velkými sny

Formule 1 maxverstappen f1singapore f1sunday

Max Verstappen byl s druhým místem ve Velké ceně Singapuru spokojený, přestože dojel více než 20 sekund za svým soupeřem v šampionátu Lando Norrisem.

Zprávy F1 & MotoGP do vaší schránky každý den.

Přes náročný pátek a nepříliš optimistické vyhlídky Red Bullu na Velkou cenu Singapuru dokázal Max Verstappen se svým vozem RB20 zajet v sobotu druhé nejrychlejší kvalifikační kolo a zařadil se do první řady vedle Lando Norrise, svého soupeře v boji o pole position.

Dnes se Verstappenovi podařilo dokončit závod na stejném místě a vybojovat pro Red Bull první pódium od Velké ceny Nizozemska na konci srpna. Nizozemec stále vede šampionát o 52 bodů před Lando Norrisem, který ho dnes porazil o více než 20 sekund.

Red Bull se v posledních týdnech potýkal se spoustou problémů s vozem, který se potýkal především s vyvážením vozu RB20. Minulý víkend v Ázerbájdžánu usiloval Verstappenův týmový kolega, Sergio Perez, o umístění na stupních vítězů, ale v předposledním kole měl srážku s Carlosem Sainzem z Ferrari, čímž pro oba závod skončil.

Verstappen byl tedy s výsledkem Velké ceny Singapuru pro něj spokojený, ale zdůraznil, že tým má před sebou ještě hodně práce.

“Snažil jsem se jet co nejlépe, snažil jsem se řídit své tempo až do konce,” řekl F1 TV úřadující šampión.

“Myslím, že první stint byl pro nás trochu obtížný, docela dost se nám degradovaly pneumatiky. Druhý stint byl o něco lepší, byl jsem také o něco pohodlnější.

“Myslím, že o víkendu, kdy jsme věděli, že budeme bojovat, je umístění na P2 dobrým úspěchem.

“S druhým místem samozřejmě nejsme spokojeni. Teď se jen musíme snažit stále více zlepšovat, a o to se’budeme snažit," dodal.