4 min

Eliška Ryšánková
Novinář GP, který se zajímá o napínavý svět MotoGP a Formule 1.

MotoGP motogpindonesia motogpsunday hlásí

MotoGP odstartovala Velkou cenou Indonésie, kde Jorge Martin vedl zahřívací trénink a zajel kolo za 1:30,511. Španěl se snaží zotavit po sobotní havárii ve sprintu, zatímco Marc Marquez, Franco Morbidelli a Pedro Acosta podali před hlavním závodem dobré výkony.

Zprávy F1 & MotoGP do vaší schránky každý den.

Nedělní závod MotoGP na Pertamina Grand Prix Indonésie začal rozhodujícím zahřívacím tréninkem, z něhož vyšel nejlépe Jorge Martin, který zajel kolo za 1:30,511. Po havárii a desátém místě ve sprintu se chce dnes odrazit ode dna a začít tím, že v dopoledním tréninku porazil Marca Marqueze. Marquez byl těsně za Martinem a později bude startovat z 12. místa na startovním roštu.

Franco Morbidelli obsadil v tréninku třetí místo, čímž navázal na své dobré výkony během celého víkendu v Mandaliku, zatímco Pedro Acosta obsadil čtvrté místo a zlepšil se v posledním kole. Nejlepším jezdcem Aprilie byl Raul Fernandez, který doplnil první pětici, zatímco Francesco Bagnaia skončil čtrnáctý. Úřadující šampion bude chtít v závodě otočit vývoj situace. Mezitím to nebyl nejlepší start pro Alexe Marqueze, který na začátku tréninku havaroval. Jezdci se naštěstí nic nestalo.