4 min

Eliška Ryšánková
Dziennikarz News.GP zajmujący się ekscytującym światem MotoGP i Formuły 1.

MotoGP motogpfriday raporty motogpindonezja

MotoGP wylądowało w Indonezji na Grand Prix Pertamina, a Franco Morbidelli ustanowił najszybsze okrążenie w FP1 przy bezchmurnym niebie. Lider mistrzostw Jorge Martin zaczął mocno, podczas gdy Maverick Viñales, Pedro Acosta i Johann Zarco zaimponowali w sesji otwierającej. Marc Marquez, Marco Bezzecchi i inni chcą odcisnąć swoje piętno na torze Mandalika.

Wiadomości F1 i MotoGP codziennie do Twojej skrzynki odbiorczej.

MotoGP dotarło do Indonezji na bardzo oczekiwane Grand Prix Indonezji Pertamina. Podczas FP1 niebo było czyste, a Franco Morbidelli rozpoczął wyścig w wielkim stylu, ustanawiając najszybsze okrążenie z czasem 1:30.689. Włoch poprawił się na swoim ostatnim okrążeniu. Tuż za nim uplasował się Maverick Viñales, który przejechał najwięcej okrążeń sesji.

Lider mistrzostw Jorge Martin zaliczył solidny start, zajmując P3 i wyprzedzając swojego kolegę z zespołu o pół sekundy. Pedro Acosta, doświadczający Mandaliki po raz pierwszy, zajął czwarte miejsce, tuż przed Johannem Zarco, który krótko prowadził sesję.

Marc Marquez zajął szóste miejsce, a Marco Bezzecchi siódme. Enea Bastianini poprawił się późno, wskakując na ósme miejsce. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Luca Marini i Fabio Di Giannantonio, którzy przejechali prawie 20 okrążeń.

Za nim uplasował się Francesco Bagnaia, który nie mógł odnaleźć swojego rytmu i zakończył sesję na 14. miejscu, chcąc zrehabilitować się po rozczarowującym GP Emilia-Romania. To była ciężka sesja dla Miguela Oliveiry, który zaliczył poważny highside i zakończył sesję na P22.