motogpmisano motogpfriday raporty

Francesco Bagnaia okazał się najszybszy podczas piątkowego treningu Gran Premio Red Bull di San Marino e della Riviera di Rimini, wyprzedzając Marca Marqueza i Jorge Martina. Sesja obfitowała w mocne występy i kilka dramatycznych momentów, zapowiadając ekscytujący weekend.

Wiadomości F1 i MotoGP codziennie do Twojej skrzynki odbiorczej.

Raport FP1:

MotoGP powróciło do Misano, a Jorge Martin wygrał FP1 z czasem 1:37.707. Hiszpan wyglądał pewnie przez całą sesję, pokonując Marca Marqueza o zaledwie 0,034 s. Marquez, bazując na swoim sukcesie z Aragonii, przejechał prawie 20 okrążeń i zajął drugie miejsce. Pol Espargaro, powracający w ten weekend z dziką kartą, zajął trzecie miejsce.

Franco Morbidelli również zaliczył solidny start, zajmując czwarte miejsce po mocnym starcie. Fabio Quartararo spędził większość sesji w pierwszej piątce, ale pod koniec spadł na 10. miejsce. Aleix Espargaro nabierał rozpędu przez całą sesję, kończąc ją na szóstym miejscu, tuż przed Bradem Binderem.

Francesco Bagnaia zajął ósme miejsce, pozostawiając aktualnego mistrza z pracą do wykonania w ten weekend, próbując zmniejszyć dystans do Martina w mistrzostwach. Maverick Viñales zakończył sesję na dziewiątym miejscu, a debiutant Pedro Acosta uzupełnił pierwszą dziesiątkę obiecującym startem.

Z tyłu, Fabio Di Giannantonio miał trudną sesję, kończąc na 19. miejscu, podczas gdy Raul Fernandez i Miguel Oliveira walczyli poza pierwszą 20. Luca Marini zajął 18. miejsce, a Joan Mir opuścił sesję z powodu zapalenia żołądka i jelit.

Raport PR:

Francesco Bagnaia znalazł się na szczycie tabeli czasów z czasem 1:30.685, wyprzedzając Marca Marqueza o 0,185s, przy czym Marquez poprawił się na swoim 27 okrążeniu. Jorge Martin ukończył pierwszą trójkę z mocnym i konsekwentnym występem.

Fabio Quartararo stanął w obliczu wczesnego dramatu, gdy stracił skrzydełka na wahaczu, ale udało mu się powrócić do sesji. Pedro Acosta krótko prowadził sesję, zanim rozbił się na zakręcie 8. Enea Bastianini również na krótko znalazł się na szczycie tabeli czasów, ale zakończył sesję na piątym miejscu, po tym jak Bagnaia odzyskał prowadzenie. Franco Morbidelli zapewnił sobie czwarte miejsce, finiszując zaledwie 0,001 s za swoim kolegą z zespołu, Martinem.

Mimo wypadku, debiutant Pedro Acosta zajął szóste miejsce, uzyskując bezpośrednie wejście do Q2. Marco Bezzecchi zajął ósme miejsce, dążąc do kolejnego podium w Misano. Maverick Viñales był dziewiąty, jako jedyna Aprilia w pierwszej dziesiątce, podczas gdy Jack Miller zamknął pierwszą dziesiątkę.

Aleix Espargaro rozbił się późno, kończąc na 12. miejscu i przechodząc do Q1 obok Brada Bindera, Pola Espargaro i Fabio Di Giannantonio. Imponujący występ zaliczył również Fabio Quartararo, który zajął dziewiąte miejsce.

W miarę jak akcja na Gran Premio Red Bull di San Marino e della Riviera di Rimini nabiera tempa, zapowiada się ekscytujący weekend. Bagnaia pokazuje swoje mistrzowskie umiejętności, Marquez ostro goni, a młode talenty, takie jak Martin i Acosta, przesuwają granice, walka o pole position i wyścig zapowiada się nieprzewidywalnie. Zawodnicy tacy jak Aleix Espargaro i Brad Binder będą chcieli odbić się po trudnych startach w Q1, podczas gdy inni, jak Quartararo i Bezzecchi, będą chcieli wykorzystać swoje dobre występy. Wszystkie oczy będą zwrócone na Misano, gdzie MotoGP rozgrzeje się do kolejnego ekscytującego pojedynku.